Joga s Jarom Pávekom

Jaro Pávek je členom medzinárodnej Yoga aliancie a spĺňa najvyšší dosiahnuteľný rating ako učiteľ aj ako škola pre začiatočníkov i budúcich učiteľov. Joge sa venuje viac ako 10 rokov a jeho učenie sa vyznačuje profesionálnym a individuálnym prístupom ku každému žiakovi, precíznosťou, disciplínou i funkčnosťou a samozrejme pre neho charakteristickou dávkou humoru.

 

Pre koho je joga vhodná?

Jaro Pávek: „Joga je úplne pre všetkých ale nie všetci sú pre jogu. Každý, kto dýcha, dokáže robiť jogu, toto všetko je písané v starých textoch jogínov. Myslím si, že jeden jediný človek, ktorý sa joge nemôže venovať je lenivý človek. Joga nie je pre lenivcov. Netvrdím, že všetci sa do jogy musia zamilovať. Sú ľudia, ktorých nemusí baviť stav mysle, ktorý sa pri joge dosiahne. Joga dokáže odhaliť mnohé silné a slabé stránky človeka, to však nemusí byť všetkým po vôli a toto je najčastejší dôvod prečo ľudia s jogou najčastejšie skončia. Veľa z nás nedokáže byť sám so sebou, čo sa pri joge deje. Fyzická stránka jogy dokáže vyniesť na povrch všetky strachy v podvedomí, a to, samozrejme, nemusí každý zvládnuť.“

 

Za zoznámením sa s jogou u Jara Páveka stála power joga, pri power joge sa dostal k prvým informáciám čo vlastne joga je, na čo slúži, ako využiť svoju fyzickú silu a pod. Postupom času ho joga pohltila a začal sa skutočný príbeh – začal sa vzdelávať, hlbšie pátrať … až k Aštanga joge. Ako sám hovorí: „Aštanga jogu by som prirovnal ku kuchárskemu receptu, proste ak dodržiavaš všetky pokyny a robíš ich v nejakej postupnosti a správne, dopracuješ sa k očakávanému výsledku. Jednoduché a jasné.“

 

Ako prebiehajú hodiny u Jara Páveka?

Na hodiny jogy môže prísť ktokoľvek, aj ľudia, ktorí jogu nikdy neskúšali, prípadne ľudia, ktorí majú skúsenosť s inými typmi jogy.

Prvé hodiny sú aj o vysvetlení a ukážke, čo všetko sa na hodine jogy robí. Na každej ďalšej hodine sa učí tiež vždy niečo nové – Pozdrav slnku, pozície až sa postupne dostanete k jednej sérii, ktorá sa prispôsobuje jednotlivcovi, mužov naučia robiť jogu dynamickejšie (aby sa nenudili) a ženy zase o niečo pokojnejšie.

 

Individuálny prístup

Keďže každý človek je iný, inak ohybný či flexibilný, jednotlivé cvičenia sú mu prispôsobené, pretože joga dokáže neuveriteľné veci, pokiaľ ju človek robí správne a je šitá na mieru jednotlivcovi.

 

Navnadili sme vás? Môžete si vyskúšať  The Yoga Method s Jarom Pávekom. Jednoducho skvelá príležitosť spoznať tohto úžasného lektora, ktorý vám pootvorí dvere k  joge.

 

Zdroj: FITštýl

 

Celý program cvičení a prednášok nájdete: TU

 

Vstupenky na FitBioExpo nájdete: TU