Existuje kľúč ku skutočnému šťastiu?

Do celosvetovej rodiny Bhakti Margy patria ľudia, ktorí praktizujú sádhanu na šiestich kontinentoch. Pravidelne sa stretávajú, aby zdieľali príbehy, učili sa jeden od druhého, spoločne cvičili, a ponorili sa hlbšie do techník. Stretávanie sa s ostatnými, ktorí sú zanietení a usilujú o duchovný rast, má ohromnú hodnotu.

 

Väčšina ľudí na duchovnej ceste začína hľadaním skutočného šťastia: ten druh šťastia, ktoré nie je závislé na ostatných a na vonkajšom svete. Vnímanie možnosti vrodeného zdroja radosti môže byť nájdený v tom prípade, ak pôjdu do svojho vnútra, a preto hľadajú kľúč k odomknutiu tohto potenciálu. Myseľ si môže myslieť, že pozná cestu, ale iba srdce vás môže doviesť k cieľu.

 

Od minulosti až po súčasnosť

Prastarí mudrci zdokonalili používanie fyzických a meditačných jogových techník počas mnohých rokov a generácií disciplinovaného praktizovania. Všetky tradičné meditácie a jogové techniky pochádzajú z prastarej múdrosti, ktorá sa dedila po tisícročia prostredníctvom jednotlivých línií z majstra na žiaka.

Prastarí jogíni poznali „vnútornú vedu“ upokojenia mysle, vstúpenia do hlbokého vnútorného pokoja a liečenia tela. Až v súčasnosti začína moderná veda zaznamenávať pozitívne účinky každodennej praxe: vnútornú rovnováhu, jasnosť mysle, emocionálnu vyrovnanosť a veľký prínos pre zdravie človeka.

 

Chcete sa naučiť niečo, čo je nad rámec vašich schopností?

Skvelý a zaujímavý program FitBioExpo nájdete TU.

 

 

 

 

 

zdroj: Bhakti Marga