Latino dance s Miguelom Mendezom

Skvelý tanečný tréning v podobe latinských tancov je tá pravá cesta k zdravému (aj aktívnemu) životnému štýlu, úľavy od stresu a tiež aj k úbytku hmotnosti. Nechajte sa inšpirovať lektorom priamo z Južnej Ameriky – Miguelom Mendezom.

 

 

Latino dance, ktoré Miguel Mendez predstavuje vo svojom programe sú najmä salsa, merengue, mambo, chachacha, samba, cumbia, palo de mayo… a zaručene vás nabijú vysoko pozitívnou energiou, ktorú vám dodá len tanec, naučíte sa nové pohyby, získate skvelú postavu a na ďalšiu hodinu sa zaručene budete tešiť – čo viac k tomu dodať?

 

Latino dance

Alebo latinské tance sa označujú ľudové tance, ktoré až na niektoré výnimky vznikli v krajinách Južnej a Strednej Ameriky či Karibiku. Dnes nájdete kategórie latinských tancov až na medzinárodnej súťažnej úrovni, ktoré už dávno presiahli hranice svojho regiónu.

 

Latino sa spája aj s chuťou žiť 

Štýl, temperament, hravosť ale aj občas náročnosť  – to sú iba základy, ktoré sa na latino dance môžete naučiť. K tomu výborná hudba, skvelí lektori a žiadne vekové obmedzenie. Latinské tance sú vyjadrením ženskosti, rytmu, temperamentu a radosti z tanca. Niektoré z nich sa učia ľahšie ako iné a napriek tomu majú v sebe všetko už vyššie spomenuté a vkus, ktorý očarí nielen samotných tanečníkov ale i divákov.

 

Viete, prečo je to Cha Cha Cha?

Cha Cha Cha, tiež ju skôr poznáme pod názvom Cha Cha, je kubánsky národný tanec podobný štýlu Mambo. Avšak po základnom pohybe kroku dopredu alebo dozadu a posúvaní hmotnosti na strany, pri Cha Cha Cha sa pridáva rýchly súbor troch krokov. Toto udáva tanečné tempo, takže mnohí tanečníci počítajú tieto kroky ako „cha cha cha“.

Vyskúšajte si lekciu s Miguelom Mendezom priamo na FitBioExpo 

dňa 15.04.2018 v Starej tržnici. Celý program nájdete TU.

Predperedaj lístkov TU.