Martin Fogo Halász

Martin Fogo Halász sa narodil v roku 1985 v Bratislave na Slovensku. Krátko na to strávil pár rokov vo venezuelskom Caracase, kde nasledoval rodičov na pracovnej ceste.  Toto obdobie mu dalo prvý impulz juhoamerického temperamentu a cudzej kultúry.

Počas cestovania po svete bol vždy unesený diverzitou kultúr a to bolo pre neho vždy zdrojom inšpirácie.

V roku 1996 začal praktizovať karate ako prvý kontakt s bojovými umeniami. Následne sa po ukážkach aikido rozhodol, že vyskúša tento druh umenia pri ktorom zostal dodnes. Nasleduje svojich domácich učiteľov Patrika, Drahoša a Riša v línii majstra Nobuyoshi Tamura a jeho nasledovníka Nebi Vural. Aktuálne je držiteľom majstrovského stupňa 3. dan a pôsobí v domácom klube v Bratislave.

V roku 2001 mu učarovalo neznáme bojové umenie v americkom filme “Only the strong” kde bola v hlavnej úlohe brazílska Capoeira. Začal hľadať spôsob, ako ju praktizovať až kým nenatrafil na združenie ľudí s podobným zámerom. Tejto skupine sa podarilo začleniť pod vedením brazílskeho Professor Paçoca do skupiny ABADÁ Capoeira, v ktorej pôsobí dodnes ako žiak Mestre Camisa. Každoročne sa zúčastňuje všetkých významných udalostí aikido a capoeira vo svete a značne sa spolupodieľa na organizácii všetkých domácich podujatí. V capoeira s môže popýšiť účasťou na viacerých lokálnych majstrovstvách, ale aj majstrovstvách EÚ a sveta s viacerými medailovými výsledkami.