Pavla Valentová

Pavla vedela, že nebude nikdy sedieť v kancelárii. Chcela pracovať s deťmi a ich energiou, avšak nie ako učiteľ. Navštívila kurz yogy pre deti v Prahe pod záštitou Českej asociácie detskej jogy.

Čo ju k tomu viedlo? Keď sa pozrela okolo seba na deti, ich zlé držanie tela či dokonca obezitu a minimálny pohyb, rozhodla sa pomocou yogy napraviť krivdy dnešnej pohodlnej doby. Yoga je úžasný nástroj, ktorý prináša deťom pokoj a uvoľnenie. Podporuje koncentráciu a ich kreativitu. Zlepšuje sebavedomie a vyrovnanosť čím rozvíja ich predstavivosť ako aj sústredenie. Fantázii sa medze nekladú. Putujeme spolu s deťmi na farmy, meníme sa rôzne zvieratká. Maľujeme, spievame a učíme sa zdravému pohybu. Yogu môžu cvičiť deti od 3 rokov až do pokročilého veku. Pretože yoga je pre všetkých.

Neskôr Pavla dokončila kurz Inštruktor jogy 1 kvalifikačného stupňa na univerzite Komenského v Bratislave – Fakulta telesnej výchovy a športu v spolupráci s Európskou yogovou akadémiou. Yoga jej ukázala, ako krásne a ohybné je telo a akú radosť vie prinášať. Splnil sa jej sen.

Dostáva tú najväčšiu energiu, ktorú dávajú deti, ich radosť, pokroky, ktoré robia a tiež fakt, že konečne našla svoju cestu a môže učiť yogu.