Pole dance – prečo vás dostane?

Pole dance sa v dnešných časoch  teší veľkej obľube lebo v sebe spája prvky baletu, moderného tanca aj gymnastiky a tiež prináša obrovský benefit – pevné a pružné telo. Viete, že počas hodiny pole dance môžete spáliť viac ako 600 kalórií?  Tak to sa oplatí vyskúšať – čo poviete?

 

Podstatou pole dance je pohyb, dobrá hudba a tak ženám rýchlo prináša skvelú postavu, úžasnú flexibilitu ale aj zmyselnosť. Nechajte sa zlákať potešením z pohybu pole dance-u  ako pri akomkoľvek pohybe, ktorý prináša vášmu telu benefity.

 

Tanec pri tyči 

Pole dance vychádza z cvičenia s vlastnou hmotnosťou. Najviac sa pri ňom zaťažujú svaly ramien, predlaktia ale aj zápästie, dlane rúk, tiež brušné svalstvo, svaly nôh… až nakoniec zistíte že pružnosť šliach je po každom tréningu lepšia a lepšia vďaka tomu ako vystierate špičky nôh a kolená.

 

Individuálny aj skupinový tréning

Či si vyberiete individuálny alebo skupinový trénig, to necháme na vás. Mali by ste vedieť, že tréning zvyčajne trvá hodinu, ktorá začína zahriatím tela a ľahšími prvkami a postupne sa prehupne do akrobacie na tyči. Záver cvičenia patrí relaxačnému strečingu.

 

Nina Peráčková vám ukáže ako si pohyb užijete s úsmevom na perách.

Vyskúšajte si jednotlivé akrobacie na FitBioExpo dňa 15.04.2018 v Starej tržnici.

 

 

 

Predaj vstupeniek na FitBioExpo – Všetko pre aktívny životný štýl nájdete TU.