Prírodné esenciálne oleje

Nádherne prevoňajú celý priestor, majú blahodarný vplyv na naše zmysly, pomáhajú navodiť harmóniu a prispievajú k relaxácii.  Fakt, že sú 50 až 70-krát účinnejšie ako samotné bylinky, veľa napovedá o ich sile či už pri liečivých alebo aj kozmetických účinkoch a preto im určite patrí miesto v zdravom životnom štýle každého človeka.  

 

Čo sú esenciálne oleje?

Esenciálne oleje sú v podstate zázrakom prírody, ide o prchavé aromatické zlúčeniny, ktoré sú obsiahnuté v rastlinách  – listoch, stonkách, kôre, semenách, kvetoch či koreňoch – ktoré rastlinám dávajú výraznú vôňu, ochraňujú ich a tiež zohrávajú dôležitú úlohu pri opeľovaní.

Pre človeka okrem krásnej vône sú užitočné pre liečivé vlastnosti pri príprave jedla, nápojov ale aj v kozmetike.

 

Fyzikálne a chemické vlastnosti prchavých aromatických molekúl, ktoré tvoria esenciálne oleje im umožňujú rýchlo sa šíriť vzduchom a preto ich omamnú vôňu môžeme cítiť krátko po otvorení fľaštičky. Táto úžasná vlastnosť robí esenciálne oleje ideálnym pre aromaterapiu. Viete, že bolo identifikovaných viac ako 3 000 odrôd prchavých aromatických zlúčenín?

 

Jedinečnosť esenciálnych olejov 

 

Každý esenciálny olej je v podstate jedinečný, pretože nielenže sa líši od rastliny po rastlinu ale tiež závisí od času zberu, sezóny, zemepisnej polohy, ročného obdobia, a tiež aj kvality výrobného procesu.

 

Široké použitie

Esenciálne oleje majú široké spektrum využitia, pre emočnú a psychickú  pohodu aj pri fyzických aktivitách či wellness – e. Môžu sa používať samostatne ale aj v komplexných zmesiach, závisí od preferencií daného človeka.

Vsaďte na esenciálne oleje, ktoré sú 100 % čisto prírodné a terapeutickej triedy, tie nám poskytujú istotu, že neobsahujú žiadne ďalšie látky, prípadne syntetické zložky, ktoré by zriedili účinné látky. Takými sú napr. esenciálne oleje döTERRA, v ktorých sa skĺbil moderný pokrok v testovacích postupoch s cieľom zabezpečiť čistotu a účinnosť každého éterického oleja.

ČO JE CPTG CERTIFIED PURE THERAPEUTIC GRADE®?

V doslovnom preklade Certifikovaná čistá terapeutická trieda. Všetko od techniky zberu, až po výrobu olejových zmesí prebieha v bezkonkurenčnej kvalite.

 

Aromaterapia – difúzia

Vnímanie vône je jedným z nástrojov, ktorý dokáže vyvolať silné fyziologické, mentálne a emocionálne reakcie. Niektoré esenciálne oleje vyvolávajú povznášajúce alebo povzbudzujúce účinky alebo naopak, aj uvoľňujúce či upokojujúce účinky.

 

Ako používať esenciálne oleje dōTERRA?

  • Nakvapkajte niekoľko kvapiek do dlaní, jemne rozotrite a nechajte pôsobiť vôňu.
  • Použitie v difuzeri je jednoduché, niekoľko kvapiek pridajte do vody a poľahky prevoniate priestor bytu alebi domu.
  • Naneste niekoľko kvapiek na vatu a rozmiestnite v aute, prevoniate celý priestor automobilu.
  • Zmiešajte éterický olej s vodou, nalejte do rozprašovača a nastriekajte na nábytok či koberec.
  • Esenciálne oleje môžete pridať aj do pračky alebo sušičky a tak prevoniate bielizeň.
  • Môžete ich použiť aj do prírodných čistiacich prostriedkov a docielite prevoňanie celej domácnosti.

 

zdroj: www.esenciazdravia.sk

Skvelá príležitosť spoznať nové, 100 % prírodné esenciálne oleje!